REGERINGSPERIODE VAN KONING ALBERT I

17-23 december 1909 - 17 februari 1934

 

Ministerie Ch. de BROQUEVILLE  (18 juni 1911 - 1 juni 1918)  (Katholiek, sedert 1917 drieledig)

Buit. Z.: J. DAVIGNON (K); sedert 18 jan. 1916: E. BEYENS (K); sedert 4 aug. 1917: Ch. de BROQUEVILLE (K); sedert 1 jan. 1918: P. HYMANS (L)

Bin. Z.: P. BERRYER (K)

Justitie: H. CARTON de WIART (K)

FinanciŽn: M. LEVIE (K); sedert 28 febr. 1914: A. van de VYVERE (K)

Landb.,Op.Werken: A. van de VYVERE (K); sedert 11 nov. 1912: G. HELLEPUTTE (K)

Nijv. Arbeid: A. HUBERT (K)

Spoorw.,Post,Telegr.: Ch. de BROQUEVILLE (K); sedert 11 nov. 1912: A. van de VYVERE (K) voor Spoorwegen en P. SEGERS (K) voor Post en Telegr.; sedert 28 febr. 1914:®P. SEGERS (K) voor Spoorwegen, Post en Telegrafie.

Oorlog: Lt.Gen. HELLEBAUT; sedert 23 febr.1912 a.i. Ch. de BROQUEVILLE; sedert 3 april 1912: Gen. V. MICHEL; sedert 11 nov. 1912: de BROQUEVILLE; sedert 4 aug.1917: Lt.Gen.de CEUNINCK voor Oorlog en E. VANDERVELDE (S) voor Burgerlijke en Militaire Intendantie.

KoloniŽn: J. RENKIN (K)

Economische Zaken: P. HYMANS (L) sedert 12 okt. 1917; sedert 1 jan. 1918: P. POULLET (K)

Nationaal Herstel: Ch. de BROQUEVILLE sedert 1 januari 1918.

Z. Pf.: E. BEYENS van 30 juli 1915 tot benoeming voor Buit. Z.;J. DAVIGNON van 18 jan. 1916 tot overlijden op 12 maart 1916; E. GOBLET d'ALVIELLA (L) van 18 jan. 1916; P. HYMANS (L) van 18 jan. 1916 tot benoeming voor Buit. Z.; E. VANDERVELDE (S) van 18 jan. 1916 tot benoeming voor Intendantie; E. BRUNET (S) van 1 jan. 1918.

 

Ministerie G. COOREMAN  (1 juni 1918 - 21 nov. 1918)  (Kath.-Lib.-Soc.)

Buit. Z.: P. HYMANS (L)

Bin. Z.: P. BERRYER (K)

K.-W.: P. POULLET (K)

Justitie: H. CARTON de WIART (K)

FinanciŽn: A. van de VYVERE (K)

Landb.,Op.Werken: G. HELLEPUTTE (K)

Nijv., Arbeid: A. HUBERT (K)

Spoorw., Post, Telegr.: P. SEGERS (K)

Oorlog: Lt. Gen. de CEUNINCK

Burg. en Mil. Intendantie: E. VANDERVELDE (S)

KoloniŽn: J. RENKIN (K)

Econ. Z.: G. COOREMAN (K)

 

Ministerie L. DELACROIX (I)  (21 nov. 1918 - 17 nov. 1919)  (Kath.-Lib.-Soc.)

Eerste Minister en FinanciŽn: L. DELACROIX (K)

Buit. Z.: P. HYMANS (L)

Bin. Z.: Ch. de BROQUEVILLE (K)

K.-W.: A. HARMIGNIE (K)

Justitie: E. VANDERVELDE (S)

Landbouw: A. RUZETTE (K)

Spoorw., Post, Telegr.: J. RENKIN (K)

Op. Werken: E. ANSEELE (S)

Nijv., Arb., Ravit.: J WAUTERS (S); Ravitaillering werd nu opgericht.

Oorlog: F. MASSON (L)

KoloniŽn: L. FRANCK (L)

Econ. Z.: H. JASPAR (K)

 

Ministerie L. DELACROIX (II)  (2 dec. 1919 - 3 nov. 1920)  (Kath.-Lib.-Soc.)

E.M. en Fin.: L. DELACROIX (K)

Buit. Z.: P. HYMANS (L); sedert 28 aug. 1920 a.i. L. DELACROIX (K)

Bin. Z.: J. RENKIN (K); sedert 2 juni: H. JASPAR (K)

K.-W.: J. DESTR…E (S)

Justitie: E. VANDERVELDE (S)

Landbouw: A. RUZETTE (K)

Spoorw.,Post,Telegr.: P. POULLET (K)

Op. Werken: E. ANSEELE (S)

Nijv., Arb., Ravit.: J. WAUTERS (S)

Landsverdediging: F. MASSON (L); sedert 4 febr. 1920: P.E. JANSON (L); benaming 'Landsverdediging' dateert van 4 februari 1920.

KoloniŽn: L. FRANCK (L)

Econ. Z.: H. JASPAR (K); sedert 2 juni 1920: F. de WOUTERS d'OPLINTER (K)

 

Ministerie H. CARTON de WIART  (20 nov. 1920 - 20 nov. 1921)  (Kath.-Lib.-Soc.)

E.M. en Bin. Z.: H. CARTON de WIART (K)

Buit. Z.: H. JASPAR (K)

K.-W.: J. DESTR…E (S); sedert 24 okt. 1921 a.i. X. NEUJEAN (L)

Justitie: E. VANDERVELDE (S); sedert 24 okt. 1921 a.i. A. van de VYVERE (K)

FinanciŽn: G. THEUNIS (K)

Landbouw: A. RUZETTE (K)

Nijv., Arb., Ravit.: J. WAUTERS (S); sedert 24 okt. 1921: E. MAHAIM (L)

Op. Werken: E. ANSEELE (S); sedert 24 okt. 1921 a.i. A. RUZETTE (K)

Spoorw., Post, Telegr.: X. NEUJEAN (L)

Landsv.: A. DEV»ZE (L)

KoloniŽn: L. FRANCK (L)

Econ. Z.: A. van de VYVERE (K)

 

Ministerie G. THEUNIS  (16 dec. 1921 - 5 april 1925)  (Kath.-Lib.)

E.M. en FinanciŽn: G. THEUNIS (K)

Buit. Z.: H. JASPAR (K); sedert 11 maart 1924: P. HYMANS (L)

Bin. Z., Op. Gez.: P. BERRYER (K); Openbare Gezondheid, opgericht op 16 dec. 1921.

K.-W.: E. HUBERT (L); sedert 16 okt. 1922: L. LECL»RE (L); sedert 8 nov. 1922: P. NOLF (L)

Justitie: F. MASSON (L)

Landb., Op. Werken: A. RUZETTE (K)

Nijv., Arbeid: R. MOYERSOEN (K); sedert 11 maart 1924: P. TSCHOFFEN (CD) Werd Ministerie voor Nijverheid, Arbeid en Sociale Voorzorg op 6 sept. 1924.

Spoorw., Post, Telegr.: X. NEUJEAN (L)

Landsv.: A. DEV»ZE (L); sedert 6 aug. 1923: P. FORTHOMME (L)

KoloniŽn: L. FRANCK (L); sedert 11 maart 1924: H. CARTON de TOURNAI (K)

Econ. Z.: A. van de VYVERE (K); sedert 10 sept. 1924: R. MOYERSOEN (K)

 

Ministerie A. van de VYVERE  (13 - 22 mei 1925)  (Homogeen Katholiek)

E.M. en FinanciŽn: A. van de VYVERE (K)

Buit. Z.: a.i. A. RUZETTE (K)

Bin. Z.-Op.Gezondh.: P. POULLET (K)

K.-W.: a.i. L. TH…ODOR (extra-parlementair)

Justitie: L. TH…ODOR (extra-parlementair)

Landb., Op. Werken: A. RUZETTE (K)

Nijv., Arb., Soc. Voorz.: P. TSCHOFFEN (CD)

Spoorw., Post, Telegr.: a.i. P. TSCHOFFEN (CD)

Landsv.: Lt. Gen. HELLEBAUT

KoloniŽn: H. CARTON de TOURNAI (K)

Econ. Z.: R. MOYERSOEN (K)

 

Ministerie P. POULLET - E. VANDERVELDE  (17 juni 1925 - 8 mei 1926)  (Kath.-Soc.)

E.M. en Econ. Z.: P. POULLET (K); sedert 10 dec. 1925 Econ. Z. voor P. de LIEDEKERKE (K)

Buit. Z.: E. VANDERVELDE (S)

Bin. Z.-Op. Gez.: E. ROLIN-JACQUEMYNS (L)

K.-W.: C. HUYSMANS (S)

Justitie: P. TSCHOFFEN (CD); sedert 10 dec. 1925: P. POULLET (CD)

FinanciŽn: A. JANSSEN (K)

Landbouw: A. van de VYVERE (K); sedert 24 feb. 1926: P. de LIEDEKERKE (K)

Op. Werken: A. LABOULLE (S)

Nijv., Arb., Soc. Voorz.: J. WAUTERS (S)

Spoorw., Post, Telegr.: E. ANSEELE (S)

Landsv.: Lt. Gen. KESTENS; sedert 16 jan. 1926 a.i. P. POULLET (K)

KoloniŽn: H. CARTON de TOURNAI (K)

 

Ministerie H. JASPAR (I)  (20 mei 1926 - 21 nov. 1927)  (Kath.-Lib.-Soc.)

E.M., Bin. Z.-Op. Gez.: H. JASPAR (K); Bin. Z.-Op. Gez. sedert 18 jan. 1927: M. VAUTHIER (L)

Buit. Z.: E. VANDERVELDE (S)

K.-W.: C. HUYSMANS (S)

Justitie: P. HYMANS (L)

FinanciŽn: M. HOUTART (K)

Landb., Op. Werken: H. BAELS (CD)

Nijv., Arb., Soc. Voorz.: J. WAUTERS (S)

Spoorw., Post, Telegr.: E. ANSEELE (S)

Landsv.: Ch. de BROQUEVILLE (K)

KoloniŽn: M. HOUTART (K); sedert 15 nov. 1926: E. P…CHER (L); sedert 18 jan. 1927: H. JASPAR (K)

Z. Pf.: E. FRANCQUI (L)

 

Ministerie H. JASPAR (II)  (22 nov. 1927 - 21 mei 1931)  (Kath.-Lib.)

E.M. en KoloniŽn: H. JASPAR (K)

Buit. Z.: P. HYMANS (L)

Bin. Z., Op. Gez.: A. CARNOY (CD); sedert 19 okt. 1929: H. BAELS (CD); sedert 18 mei 1931: H. JASPAR (K)

K.-W.: M. VAUTHIER (L); sedert 18 mei 1931: R. PETITJEAN (L)

Justitie: P.E. JANSON (L)

FinanciŽn: M. HOUTART (K)

Landb., Op. Werken: H. BAELS (CD); sedert 19 okto. 1929: Openbare Werken aan J. VAN CAENEGEM (K)

Nijv., Arb., Soc. Voorz.: H. HEYMAN (CD)

Spoorw., Post, Telegr.: M. LIPPENS (L); sedert 19 okt. 1929: Post en Telegr. voor P. FORTHOMME (L); sedert 20 mei 1931: Post en Telegr. voor F. BOVESSE (L)

Landsv.: Ch. de BROQUEVILLE (K)

KoloniŽn: H. JASPAR (K); sedert 19 okt. 1929: P. TSCHOFFEN (CD); sedert 27 febr. 1930: H. JASPAR (K); sedert 18 mei 1931: P. CHARLES (Techn.)

 

Ministerie J. RENKIN  (5 juni 1931 - 18 okt. 1932)  (Kath.-Lib.)

E.M. en Bin. Z.-Op. Gez.: J. RENKIN (K); sedert 27 febr. 1932: Bin. Z.-Op. Gez. aan H. CARTON de TOURNAI (K)

Buit. Z.: P. HYMANS (L)

K.-W.: R. PETITJEAN (L)

Justitie: F. COCQ (L)

FinanciŽn: M. HOUTART (K); sedert 27 febr. 1932: J. RENKIN (K)

Landbouw: E.J. VAN DIEVOET (K)

Op. Werken: J.A.C. VAN CAENEGEM (K); sedert 23 mei 1932: G. SAP (CD)

Nijv., Arb., Soc. Voorz.: H. HEYMAN (CD)

Vervoer: Ph. VAN ASACKER (CD); sedert 23 mei 1932: P. FORTHOMME (L)

P.T.T.: F. BOVESSE (L)

Landsv.: L. DENS (L); sedert 23 mei 1932: P. CROKAERT (K)

KoloniŽn: P. CROKAERT (K); sedert 23 mei 1932: P. TSCHOFFEN (CD)

 

Ministerie Ch. de BROQUEVILLE  (22 okt. 1932 - 13 nov. 1934)  (Kath.-Lib.)

E.M., Landbouw en Middenstand: Ch. de BROQUEVILLE (K); sedert 17 dec. 1932: Landb.-Midd. aan G. SAP (CD); sedert 12 juni 1934: Landb.-Midd. aan F. VAN CAUWELAERT (K)

Buit. Z.: P. HYMANS (L); sedert 12 juni 1934: H. JASPAR (K)

Bin. Z.: P. POULLET (K); sedert 10 jan. 1934: H. PIERLOT (K)

Op. Ond.: M. LIPPENS (L); naamverandering van 17 dec. 1932; sedert 12 juni 1934: Sociale Voorzorg en Openbare Gezondheid; sedert 10 jan. 1934 F. VAN CAUWELAERT voor Nijverheid, Middenstand en Binnenlandse Handel en Ph. VAN ISACKER voor Arb. en Soc. Voorz.

Vervoer: P. FORTHOMME (L); sedert 12 juni 1934: O. DIERCKX (L)

P.T.T.: F. BOVESSE (L); sedert 17 dec. 1932: P. POULLET (K); sedert 10 jan. 1934: V. MAISTRIAU (L)

Justitie: P.-E. JANSON (L); sedert 12 juni 1934: F. BOVESSE (L)

FinanciŽn: H. JASPAR (K); sedert 12 juni 1934: G. SAP (CD)

Op. Werken: G. SAP (CD); sedert 12 juni 1934: P. FORTHOMME (L)

Nijv., Arb., Soc. Voorz.: H. HEYMAN (CD); sedert 17 dec. 1932: Ph. VAN ISACKER voor Nijverheid en Arbeid en H. CARTON de WIART voor Soc. Voorzorg; sedert 12 juni 1934: O. DIERCKX (L)

Landsv.: G. THEUNIS (K); sedert 17 dec. 1932: A. DEV»ZE (L)

KoloniŽn: P. TSCHOFFEN (K)

Z. Pf.: J. INGENBLEEK (L) en P. van ZEELAND (K) sedert 12 juni 1934.

 

Voorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordigers.

16 jan. 1908 - 8 aug. 1912: G. COOREMAN (K)

12 nov. 1912 - 29 juni 1917: F. SCHOLLAERT (K)

28 nov. 1918 - 10 dec. 1919: Burggraaf P. POULLET (K)

10 dec. 1919 - 06 aug. 1928: E.L. BRUNET (S)

16 aug. 1928 - 05 nov. 1930: Baron E. TIBBAUT (K)

11 nov. 1930 - 01 juni 1936: Baron J. PONCELET (K)

 

Voorzitter van de Senaat.

14 nov. 1911 - 26 sept. 1922: Baron P. de FAVEREAU (K)

14 nov. 1922 - 10 aug. 1928: Graaf A. t'KINT de ROODENBEKE (K)

13 nov. 1928 - 28 okt. 1932: C. MAGNETTE 

27 nov. 1932 - 13 nov. 1934: E. DIGNEFFE

 

 

 

 

 

 

Terug