CELARIER, Charles-Louis.

Geboren te Antwerpen op 2 mei 1825.

 

-Loopbaanbeschrijving.

-Geneesheer Onder Officier bij de Marine, KB van 6 december 1847.

-Aangewezen voor de Schelde Divisie belast met de uitgewekenen, MB van 7 december 1847.

-Aan boord van de schoener Louise-Marie, MB van 10 juli 1849.

-Inscheping voor de Noordzee, 9 augustus 1849.

-Terugkeer, 26 september 1849.

-Inscheping voor de westkust van Afrika, 24 februari 1850.

-Terugkeer, 3 juni 1850.

-Inscheping voor de Noordzee, 21 juni 1850.

-Officier-Geneesheer, KB van 14 augustus 1850.

-Terugkeer, 1 september 1850.

-Inscheping voor St. Thomas te Guatemala, 22 december 1850.

-Terugkeer, 17 augustus 1851.

-Verantwoordelijke voor de gezondheidsdienst van het Station Oostende, MB van 10 december 1852.

-Verantwoordelijke voor de gezondheidsdienst van de uitgewekenen naar Antwerpen, MB van 18 november 1853.

-Aan boord van de schoener Louise-Marie, MB van 18 november 1854.

-Hulp Geneesheer 2de Klasse, KB van 4 december 1854.

-Inscheping voor de Noordzee, 7 augustus 1855.

-Terugkeer, 17 september 1855.

-Inscheping voor de westkust van Afrika, 8 april 1856.

-Terugkeer, 14 september 1856.

-Overplaatsing naar het landleger als Bataljonsgeneesheer 1ste Klasse bij het 8ste Linie Regiment, MB van 9 juli 1859.

-Overplaatsing naar het 2de Regiment Jagers te Voet, MB van 22 juli 1859.

-Regimentsgeneesheer, KB van 15 september 1859.

-Overplaatsing naar het 6de Artillerie Regiment, MB van 25 april 1868.

-Gelijkstelling met de graad van Majoor, dd. 15 september 1869, KB van 19 september 1869.

-Regimentsgeneesheer 1ste Klasse, dd. 24 januari 1870, KB van 25 januari 1870.

-Hoofdgeneesheer 2de Klasse, KB van 23 juni 1874.

-Overplaatsing naar het Hospitaal van Leuven, MB van 3 juli 1874.

-Hoofdgeneesheer 1ste Klasse, KB van 25 september 1877.

-Overplaatsing naar het Hospitaal van Gent, MB van 26 september 1877.

-Overplaatsing naar het Hospitaal van Brussel, MB van 17 april 1879.

-Overplaatsing naar de Inspectie van de Gezondheidsdienst, MB van 28 april 1879.

-Belast met de inspectie van de Gezondheidsdienst, MB van 18 oktober 1879.

-Inspecteur-Generaal van de Gezondheidsdienst, KB van 30 september 1880.

-Pensionering, KB van 25 september 1890.

-Overleden te Schaarbeek op 17 juli 1896.

 

-Onderscheidingen.

-Ridder Leopoldsorde, KB van 20 oktober 1859.

-Burgerlijke Medaille 1ste Klasse, KB van 25 september 1867.

-Officier Leopoldsorde, KB van 26 september 1879.

-Militair Kruis, KB van 25 maart 1885.

-Commandeur Leopoldsorde, KB van 14 november 1885.

 

-Veldtochten.

-1849, 1850, 1851, 1855-1856 ter zee.

-1870 in BelgiŽ.