DE CEUNINCK, Auguste, Alexandre, Corneille.

Geboren te Leuven op 20 februari 1851.

 

-Loopbaanbeschrijving.

-Leerling aan de School voor Troepenjongens, volgend op ministerieel besluit van 16 september 1863, met contract waarin hij ingelijfd blijft tot zijn 24 jaar, 28 september 1863.

-Naar het 1ste Artillerie Regiment als Brigadier Foerrier, MB van 6 september 1866.

-Wachtmeester, 13 april 1867.

-Wachtmeester-Chef, 21 april 1868.

-Leerling aan de Militaire School, MB van 21 oktober 1869.

-Terug naar het 1ste Artillerie Regiment, MB van 15 juli 1870.

-Adjudant, 19 juli 1870.

-Terug naar de Militaire School, 1 oktober 1870.

-Ingelijfd voor 6 jaar, overeenkomstig met de wet van 18 maart 1838, 3 november 1870.

-Leerling Onder luitenant, KB van 14 november 1871.

-Voorlopig aangewezen voor de artillerie, MB van 24 februari 1873.

-Definitief aangewezen voor de artillerie, MB van 17 maart 1874.

-Aangewezen voor het 2de Regiment Artillerie, MB van 18 maart 1874.

-Luitenant, KB van 20 juli 1875.

-Leerling aan de Krijgsschool, MB van 18 augustus 1879.

-Stafbrevethouder, KB van 26 december 1881.

-Stage bij het Regiment Grenadiers, MB van 30 december 1881.

-Stage bij het 2de Regiment Gidsen, MB van 30 december 1882.

-Tweede Kapitein 2de Klasse, KB van 26 december 1883.

-Overplaatsing naar de generale staf van het 2de infanteriedivisie, MB van 31 december 1883.

-Adjunct bij de generale staf van het 2de infanteriedivisie, MB van 25 december 1884.

-Tweede Kapitein 1ste Klasse, KB van 17 oktober 1885.

-Overplaatsing naar het 4de Artillerie Regiment, MB van 24 oktober 1885.

-Kapitein 2de Klasse bij het Stafkorps, KB van 7 april 1886.

-Overplaatsing naar de directie van het stafkorps, MB van 20 april 1886.

-Kapitein 1ste Klasse, KB van 25 juni 1886.

-Kapitein-Commandant, KB van 21 juli 1889.

-Majoor, KB van 26 juni 1895.

-Onder Chef van de generale staf van de 4de militaire omschrijving, MB van 30 september 1895.

-Chef van de generale staf van het 2de cavaleriedivisie, MB van 11 juli 1898.

-Overplaatsing naar het 1ste cavaleriedivisie, MB van 31 december 1899.

-Luitenant-Kolonel, KB van 26 maart 1900.

-Kolonel, KB van 25 juni 1902.

-Overplaatsing naar de generale staf van de Versterkte Stelling Antwerpen, MB van 29 september 1905.

-Generaal-Majoor, KB van 26 juni 1907.

-Reserve Luitenant-Generaal, KB van 26 juni 1912.

-Stafchef van het Leger, KB van 12 augustus 1912.

-In het actief kader, KB van 25 december 1912.

-Pensionering, KB van 29 juni 1914.

-Overleden op 29 december 1928.

 

-Onderscheidingen.

-Militair Kruis, KB van 26 maart 1892.

-Ridder Leopoldsorde, KB van 26 maart 1892.

-Militair Kruis 1ste Klasse, KB van 26 december 1896.

-Officier Orde van Leeuw en Zon, decreet van ZM de Sjah van PerziŽ, 1900.

-Officier Leopoldsorde, KB van 9 december 1901.

-Commandeur Orde van de Rijzende Zon, decreet van ZKH de Keizer van Japan, 1903.

-Commandeur Orde van Oranje Nassau, decreet van HM de Koningin van Nederland van 8 februari 1905.

-Regeringsmedaille van Koning Leopold II, KB van 10 november 1905.

-Commandeur Leopoldsorde, KB van 30 november 1908.

-Herinneringsmedaille 1870-1871, KB van 8 april 1912.

-Groot Officier Kroonorde, KB van 26 november 1912.  

-Groot Officier Leopoldsorde, KB van 15 november 1913.

-Grootkruis Al Merito Orde Chili, 1914.

-Grootkruis Kroonorde, decreet van ZM de Koning van RoemeniŽ, 1914.

 

-Veldtochten.

-1870 in BelgiŽ.