REGERINGSPERIODE VAN KONING LEOPOLD II

10 december 1865 - 17 december 1909

 

Ministerie FR»RE-ORBAN  (3 jan. 1868 - 16 juni 1870)  (Liberaal)

Buit. Z.: J. VANDER STICHELEN (L)

Bin. Z.: E. PIRMEZ (L)

Justitie: J. BARA (L)

FinanciŽn: H.J.W. FR»RE-ORBAN (L)

Op. Werken: A. JAMAR (L)

Oorlog: Lt. Gen. B. RENARD

 

Ministerie J. d'ANETHAN  (2 juli 1870 - 1 dec. 1871)  (Katholiek)

Buit. Z.: J. d'ANETHAN (K)

Bin. Z.: J. KERVYN de LETTENHOVE (K)

Justitie: P. CORNESSE (K)

FinanciŽn: P. TACK (K); sedert 3 aug. 1870 V. JACOBS (K)

Op. Werken: V. JACOBS (K); sedert 3 aug. 1870 a.i. J. d'ANETHAN; sedert 12 sept. 1870 A. WASSEIGE (K)

Oorlog: Lt. Gen. GUILLAUME

Z. Pf.: J. MALOU, van 24 juli tot 5 dec. 1870.

 

Ministerie de THEUX de MEYLANDT - MALOU (7 dec. 1871 - 11 juni 1878)  (Katholiek)

Buit. Z.: G. d'ASPREMONT LYNDEN (K)

Bin. Z.: Ch. DELCOUR (K)

Justitie: T. de LANTSHEERE (K)

FinanciŽn: J. MALOU (K)

Op. Werken: F. MONCHEUR (K); sedert 23 okt. 1873 A. BEERNAERT (K)

Oorlog: Lt. Gen. GUILLAUME; sedert 25 maart 1873 Lt. Gen. S. THIEBAULD

Z. Pf.: de THEUX de MEYLANDT, formateur (+ 21 aug. 1874).

 

Ministerie FR»RE-ORBAN - VAN HUMBEECK  (18 juni 1878 - 10 juni 1884)  (Liberaal)

Buit. Z.: H.J.W. FR»RE-ORBAN (L)

Bin. Z.: G. ROLIN-JACQUEMYNS (L)

Justitie: J. BARA (L)

FinanciŽn: Ch. GRAUX (L)

Op. Werken: Ch. SAINCTELETTE (L); sedert 5 aug. 1882 X. OLIN (L)

Openbaar Onderwijs: P. VAN HUMBEECK (L), nieuw opgericht.

Oorlog: Lt. Gen. RENARD; sedert 8 sept. 1879 Lt. Gen. LIAGRE; sedert 6 nov. 1880 Gen. Maj. GRATRY.

 

Ministerie MALOU - JACOBS - WOESTE  (16 juni 1884 - 26 okt. 1884) (Katholiek)

Buit. Z.: A. de MOREAU (K)

Bin. Z.: V. JACOBS (K)

Justitie: Ch. WOESTE (K)

FinanciŽn: J. MALOU (K)

Op. Werken: A. BEERNAERT (K), uitgebreid tot Landbouw, Nijverheid en Openbare Werken.

Spoorwegen: J. VANDENPEEREBOOM (K), nieuw opgericht Min. Spoorwegen, Post en Telegrafie.

Oorlog: Lt. Gen. C. PONTUS

 

Ministerie A. BEERNAERT  (26 okt. 1884 - 17 maart 1894)  (Katholiek)

Buit. Z.: J. de CARAMAN-CHIMAY (K); sedert 29 maart 1892 a.i. A. BEERNAERT; sedert 31 okt. 1892 de MERODE-WESTERLOO (K)

Bin. Z.: J. THONISSEN (K); sedert 27 okt. 1887 J. DEVOLDER (K); sedert 6 nov. 1890 E. M…LOT (K); sedert 2 maart 1891 J. de BURLET (K)

Justitie: J. DEVOLDER (K); sedert 24 okt. 1887 J. LE JEUNE (K)

FinanciŽn: A. BEERNAERT (K)

Landb.,Nijv.,Op.Wer.: A. de MOREAU (K); sedert 26 aug. 1888 L. DE BRUYN

Spoorw.,Post,Telegr.: J. VANDENPEEREBOOM (K)

Oorlog: Lt. Gen. PONTUS; sedert 4 mei 1893 Lt. Gen. J. BRASSINE

 

Ministerie J. de BURLET  (26 maart 1894 - 25 febr. 1896)  (Katholiek)

Buit. Z.: de MERODE-WESTERLOO (K); sedert 25 mei 1895 J. de BURLET (K); sedert 11 jan. 1896 a.i. Lt. Gen. BRASSINE

Bin. Z.: J. de BURLET (K); sedert 25 mei 1895 F. SCHOLLAERT (K)

Justitie: V. BEGEREM (K)

FinanciŽn: P. de SMET de NAEYER (K)

Landb.,Op.Wer.: L. DE BRUYN (K)

Spoorw.,Post,Telegr.: J. VANDENPEEREBOOM (K)

Nijverheid en Arbeid: sedert 25 mei 1895: A. NYSSENS (K)

Oorlog: Lt. Gen. BRASSINE

 

Ministerie P. de SMET de NAEYER (I)  (25 febr. 1896 - 23 jan. 1899)  (Katholiek)

Buit. Z.: P. de FAVEREAU (K)

Bin. Z.: F. SCHOLLAERT (K)

Justitie: V. BEGEREM (K)

FinanciŽn: P. de SMET de NAEYER (K)

Landb.,Op.Wer.: L. DE BRUYN (K)

Spoorw.,Post,Telegr.: J. VANDENPEEREBOOM (K)

Nijv.,Arb.: A. NYSSENS (K)

Oorlog: Lt. Gen. BRASSINE; sedert 11 nov. 1896 a.i. J. VANDENPEEREBOOM (K)

 

Ministerie J. VANDENPEEREBOOM  (24 jan. - 31 juli 1899)  (Katholiek)

Buit. Z.: P. de FAVEREAU (K)

Bin. Z.: F. SCHOLLAERT (K)

Justitie: V. BEGEREM (K)

FinanciŽn: J. LIEBAERT (K)

Landb.,Op.Wer.: L. DE BRUYN (K)

Spoorw.,Post,Telegr.: J. VANDENPEEREBOOM (K)

Nijv.,Arbeid: G. COOREMAN (K)

Oorlog: J. VANDENPEEREBOOM (K)

 

Ministerie P. de SMET de NAEYER (II)  (5 aug. 1899 - 12 april 1907) (Katholiek)

Buit. Z.: P. de FAVEREAU (K)

Bin. Z.: J. de TROOZ (K)

Justitie: J. van den HEUVEL (K)

FinanciŽn: P. de SMET de NAEYER (K)

Landbouw: M. van der BRUGGEN (K)

Spoorw.,Post,Telegr.: a.i. J. LIEBAERT (K), definitief sedert 5 febr. 1900.

Nijv.,Arbeid: J. LIEBAERT (K); sedert 5 febr. 1900: A. SURMONT de VOLSBERGHE (K); sedert 9 aug. 1902: G. FRANCOTTE (K)

Oorlog: Lt. Gen. COUSEBANT d'ALKEMADE

 

Ministerie J. de TROOZ  (1 mei 1907 - 31 dec. 1907)  (Katholiek)

Buit. Z.: J. DAVIGNON (K)

Bin. Z.: J. de TROOZ (+ 31 dec. 1907)

Kunsten en Wetenschappen: E. DESCAMPS (K)

Justitie: J. RENKIN (K)

FinanciŽn: J. LIEBAERT (K)

Landbouw: a.i. G. HELLEPUTTE (K)

Op.Werken: A. DELBEKE (K)

Nijv.,Arb.: A. HUBERT (K)

Spoorw.,Post,Telegr.: G. HELLEPUTTE

Oorlog: Lt. Gen. HELLEBAUT

 

Ministerie F. SCHOLLAERT  (9 jan. 1908 - 8 juni 1911) (Katholiek)

Buit. Z.: J. DAVIGNON (K)

Bin. Z.: F. SCHOLLAERT (K); sedert 5 sept. 1910: P. BERRYER (K)

K.-W.: E. DESCAMPS (K); sedert 5 aug. 1910: F. SCHOLLAERT (K)

Justitie: J. RENKIN (K); sedert 30 okt. 1908: L. de LANTSHEERE (CD)

FinanciŽn: J. LIEBAERT (K)

Landbouw: a.i. G. HELLEPUTTE (K); sedert 30 okt. 1908: F. SCHOLLAERT (K); sedert 5 aug. 1910: G. HELLEPUTTE (K)

Op. Werken: A. DELBEKE (K); sedert 5 aug. 1910: G. HELLEPUTTE (CD)

Nijv.,Arbeid: A. HUBERT (K)

Spoorw.,Post,Telegr.: G. HELLEPUTTE (K); sedert 5 sept. 1910: Ch. de BROQUEVILLE

KoloniŽn: J. RENKIN (K); nieuw opgericht op 30 okt. 1908.

Oorlog: Lt. Gen. HELLEBAUT

 

Voorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordigers.

23 okt. 1867 - 20 mei 1870: H. DOLEZ

11 aug. 1870 - 26 juli 1871: Burggraaf Ch. VILAIN XIIII (K)

15 nov. 1871 - 29 mei 1878: X.V. THIBAUT

01 aug. 1878 - 26 aug. 1878: Ch. ROGIER (L)

13 nov. 1878 - 10 maart 1881: J. GUILLERY

22 maart 1881 - 17 mei 1885: J. DESCAMPS 

23 juli 1884 - 02 sept. 1884: X.V. THIBAUT

12 nov. 1884 - 10 jan. 1895: Burggraaf T. de LANTSHEERE (K)

10 jan. 1895 - 07 mei 1900: A. BEERNAERT (K)

18 juli 1900 - 8 nov. 1901: Baron de SADELEER (K)

12 nov. 1908 - 9 jan. 1908: Frans SCHOLLAERT (K)

 

Voorzitter van de Senaat.

11 nov. 1879 - 08 maart 1880: Baron de TORNACO

03 aug. 1880 - 03 juni 1884: Baron de SELYS-LONGCHAMPS

23 juli 1884 - 19 aug. 1885: Baron J. d'ANETHAN (K)

10 nov. 1885 - 6 april 1892: Graaf C.A.G. de MERODE-WESTERLOO (K)

26 april 1892 - 10 nov. 1899: Graaf H. t'KINT de ROODENBEKE (K)

14 nov. 1899 - 15 nov. 1903: Hertog M. d'URSEL (K)

2 dec. 1903 - 13 juli 1908: Graaf H.C.M. de MERODE-WESTERLOO (K)

28 aug. 1908 - 05 aug. 1911: Burggraaf SIMONIS

 

 

 

 

Terug